Formatowanie wartości końcowych niektórych znaczników

listopad 15th, 2012 | Posted by qaction.pl in 15. Formatowanie wartości końcowych niektórych znaczników

Klienci posiadający podpisane umowy na realizację płatności elektronicznych przez podmioty do tego upoważnione np. DotPay, Przelewy24.pl lub innych mają możliwość umieszczenia w treści wiadomości windykacyjnej odnośnika przekierowującego do strony realizacji płatności.

Przykładowo link do strony realizacji płatności poprzez Przelewy24.pl wygląda następująco:

\<https://sklep.przelewy24.pl/zakup.php?z24_id_sprzedawcy=000000&z24_kwota=<Rozrachunki - Kwota pozostała do zapłaty %F2%>&z24_nazwa=Zap%B3ata+za+faktur%EA+VAT nr <Rozrachunki - Numer faktury>&z24_language=pl&k24_kraj=PL&z24_crc=a0b1c2d3\>

Pierwszym warunkiem prawidłowego odniesienia jest umieszczenie znaku \ (backslash) przed nawiasem trójkątnym rozpoczynającym (<) i kończącym (>) odnośnik.

Niektóre systemy płatności wymagają też przekazania kwoty transakcji w odpowiednim formacie (np. w DotPay separatorem dziesiętnym jest znak . (kropka), zaś w Przelewy24.pl separator dziesiętny powinien być pominięty lub inaczej kwota transakcji przemnożona przez 100).

Dostosowując się do specyfikacji danego operatora użytkownik programu QWindykacja ma możliwość użycia akceptowanego formatu. W tym celu na końcu znacznika przed nawiasem kończącym (>) należy wpisać następujący ciąg znaków:

  • %f2% – jeśli nie ma być separatora dziesiętnego (odpowiada to przemnożeniu kwoty transakcji przez 100);
  • %f2%. – jeśli separatorem dziesiętnym ma być znak . (kropka) zamiast , (przecinek).
Przykładowy znacznik wygląda następująco:
  • <Rozrachunki – Kwota pozostała do zapłaty %F2%> – kwota pozostała do zapłaty bez separatora dziesiętnego
  • <Rozrachunki – Kwota pozostała do zapłaty %F2%.> – kwota pozostała do zapłaty z separatorem dziesiętnym w postaci znaku . (kropka).

Sposób budowy odnośnika, wymaganych parametrów określony jest w specyfikacji technicznej udostępnionej przez operatora systemu płatności.

Od wersji 1.11.0 programu QWindykacja możliwe jest również stosowanie linków graficznych lub z własnym opisem. Dotyczy to wiadomości w formacie HTML.

W tym celu należy najpierw przygotować link zgodnie ze specyfikacją powyżej pomijając początkowe znaki \< i końcowe \>.

Następnie w szablonie wiadomości należy wstawić tekst lub obrazek, który ma być odnośnikiem. Zaznaczyć go i nacisnąć kombinację klawiszy Crtl+K lub ikonę Odnośnik.

W oknie Edytuj odnośnik w polu adres należy wkleić przygotowany wcześniej link.

Po wprowadzeniu adresu należy nacisnąć klawisz OK.


You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.